T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Hacıbektaş İlçe Entegre Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Hacıbektaş İlçe Entegre Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastanemiz ve Tarihçesi

Güncelleme Tarihi: 12/09/2019

           Hacıbektaş İlçe Devlet Hastanesi yeni hizmet binası 2015 yılı Nisan ayında tamamlanmış olup,  aynı yıl Ekim ayı itibariyle kullanılmaya başlanmıştır. Hizmet binası, 4 katlı, 25 yataklı, toplam 4.117,89 m2 kapalı alana sahiptir.

          Hastanenin zemin katında Acil Servis, Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Aile Sağlığı Merkezi, Laboratuvar ve Röntgen Birimleri; birinci katında İdari birimler, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu; ikinci katında hasta odaları, mescit; çatı katında yemekhane; bodrum katında ise morg, depo, kazan dairesi, elektrik pano odası, mutfak, çamaşırhane ve su deposu bulunmaktadır. Jeneratör, trafo ve klima santrali ise bahçede yer almaktadır. 

            Hacıbektaş İlçe Devlet Hastanesi, E2 tipi İlçe Entegre Hastanesi statüsünde olup; 02.11.2011 tarih KHK/663 sayılı “Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” gereğince 19.03.2012 tarihi itibariyle Nevşehir İl Halk Sağlık Müdürlüğü ile entegre hizmet sunmuş olup, 25 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 694 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığının Teşkilat Yasasında yapılan değişiklikle Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlanmıştır.